Studny pro tepelná čerpadla. Mýty a pověry.

Studny pro tepelná čerpadla. Mýty a pověry.

Kategorie: TEPLO DOMOVA

O tepelných čerpadlech voda voda, tedy topení ze studny, koluje mnoho pověr a mýtů. Přečte si jaká je realita. „Vždy mne překvapí, když odvrtáme zákazníkovi studnu s vydatností třeba 10 m3 vody za hodinu – ty by utáhlo i školku, a on spustí, že četl na internetu, co všechno je špatně.“ „Na internetu je obrovské množství informací, navzájem ovšem protichůdných“ říká kpt. Keprt. „Poté, co jsme nainstalovali na nezateplený panelák tepelné čerpadlo vzduch voda a zveřejnila to televize, a na internetu na IDnes, pod článkem o svém paneláku, jsem četl takové informace, že bych si tepelné čerpadlo nikdy nedal. A přitom jsem ve skutečnosti viděl, na našem paneláku, že spousta informací není pravdivých“.

Mýty a pověry o tepelných čerpadlech voda voda

Stejně tak o tepelných čerpadlech voda voda, tedy topení ze studny, koluje mnoho pověr a mýtů.

Není pravda, že vám studna zamrzne. U systému tepelného čerpadla voda voda se studna nevychlazuje. Jen se z ní odebírá voda.

Není pravda, že se výměníky zanáší. Pokud máte kvalitní, vhodný výměník, a pokud realizaci provádí zkušená firma, je riziko zanášení výměníků minimalizováno. Zde třeba tepelné čerpadlo voda voda topí z vysoko vápenité vody, 21 německých stupňů, již 15 let, bez jakéhokoliv čištění výměníku.

Není pravda – že se vám budou zanášet radiátory vodním kamenem. Voda ze studny totiž do radiátorů nevstupuje.

Není pravda, že ponorné čerpadlo ve studni spotřebuje mnoho elektřiny. U rodinných domků bývá spotřeba elektřiny ponorného čerpadla 350 – 750 W, ovšem výkon tepelného čerpadla vzroste o 2 – 4 kW.

Studny pro tepelná čerpadla

Výhody a nevýhody tepelného čerpadla

Každý systém tepelného čerpadla má svoje výhody a nevýhody. Firma Master energy, realizuje všechny systémy, již mnoho let. Vzduch voda, voda vzduch, voda voda, země voda, hlubinné vrty plastové i měděné i měděná a plastové zemní kolektory na zahradě.

No a nyní ke studním. Zde je nutná potřebná vydatnost. Ta se prověřuje čerpací zkouškou,. Teprve poté se instaluje tepelné čerpadlo. Firma www.studnyavrty.cz vrtá studny pro tepelná čerpadla i ve vysokohorském prostředí. Vrtali i na Haiti.

Autor: Ing. Pavel Sýkora, Chlaďař
Zdroj:www.masterenergy.cz

Související články:
Nízkoenergetický dům bez zateplení
Místo dřevem topí vodou
Studny ve vysokohorských podmínkách

 


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

 Video Studny pro tepelná čerpadla - Autor: Ing. Pavel Sýkora 24. 9. 2016
 vynikající voda, Klečůvka - Autor: Ing. pavel Sýkora 25. 9. 2016
 zdejší podloží - flyš, vzniklo - Autor: Ing. Pavel Sýkora 25. 9. 2016
 Obdivuji Veolii, jsou to super  - Autor: Ing. Pavel Sýkora 25. 9. 2016
 Afrika nevysychá, Afrika vlhne - Autor: změna  22. 11. 2016
 Studny Liberec - Autor: Ing. Sýkora 13. 8. 2017
 Studny Liberec II Jizerské hory - Autor: Ing. Pavel Sýkora 3. 9. 2017

     bydleti.cz


Životní styl