Krbová kamna pro vaření a pečení

Krbová kamna pro vaření a pečení

Kategorie: TEPLO DOMOVA

Elektřina raketově a nekonečně zdražuje, zemní plyn je nejistý, levný ovšem taky není. Stále více lidí instaluje krby a krbová kamna. Lze spojit dobré s užitečným. Některá krbová kamna umožňují i přípravu jídel. To je sen všech seniorů. Zatopit si, mít teplo a i uvařený oběd.Jak vybírat kamna

 

Kamna kupujete jen jednou, palivo budete nakupovat do smrti. Je proto vhodné vybrat si krbová kamna s dvoukomorovým spalováním.  Ta šetří nejen palivo, ale i čas a zvyšují kvalitu jídla. Dvoukomorové spalování  snižuje spotřebu dřeva o 30 – 40 %.  Navíc dává stabilní výkon. Krbová kamna s dvoukomorovým spalováním vydrží hořet i několik hodin bez obsluhy. Takže je neotvíráte.  Neprodukují tedy prach a špínu v takové míře, jako běžná krbová kamna.

 

krbova-kamna-vareni.jpg

 

Kvalita jídla

 

Je nesrovnatelná, ve srovnání s běžnými kamny a troubami na plyn a elektřinu. I  pizzerie inzerují – Pizza pečená v peci na dřevě.

 

Další možnosti přípravy jídel: Někdy se používá, u starších krbů, litinový držák, který se vloží do ohniště.  Nikloiv ale u krbů s dvojitým spalováním. U krbů s dvojitým spalováním je nejen vysoká účinnost, ale i teplota. Z jídla by stalo palivo.

 

Kvalita paliva

 

„Máte – li možnost porovnat suché dřevo a dřevobrikety, zjistíte, že dřevo je dřevo.“, říkají majitelé kvalitních kamen a krbů.  Dřevo hoří daleko lépe a dá i více tepla. Do brikety nevidíte, z čeho ji kdo lisoval a jak dlouho sušil materiál.  Dřevo v sušárnách na pilách se suší 16 – 18 dní. Pokud by někdo chtěl takto důkladně sušit materiál pro výrobu briket, narostly by mu náklady. Že má dřevobriketa certifikát? Ano, ten je o dřevobriketě dodané na zkušebnu, nikoliv té Vaší.

 

Krbová kamna na obrázku mají i plotnu pro přípravu jídel.

 

krbova-kamna-peceni.jpg 

Autor: Ing. Pavel Sýkora

Zdroj: www.kodek.cz

 

Související články.

Dotace na krby, kamna, kotle

Dřevoplynový krb kamna


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

     bydleti.cz


Životní styl