Nový panel

Nový panel

Kategorie: PANELÁK

Začíná příjem žádostí do programu Nový panel 2013+. Stát má na levné úvěry připraveno 210 milionůStátní fond rozvoje bydlení začne v pátek přijímat žádosti vlastníků panelových domů o dlouhodobý nízkoúročený úvěr na opravy budov.

Panelových domů je v ČR asi 200 tisíc. Počet bytů v domech, které jsou postaveny panelovou technologií je 1,2 milionu, což tvoří jednu třetinu bytového fondu v ČR. Šedesát procent jsou byty starší 35 let. Na opravu však stále čeká více než třetina z celkového počtu bytů.

Program může být finančně nevýšen. Žádosti mohou podávat vlastníci bytového fondu, fyzické i právnické osoby, města, obce družstva i společenství vlastníků.Úvěr je úročen 1,09 %, na 30 let. konečný úrok bude vypočten podle bonity žadatele a splnění podmínky de minimis. Může krýt 90 % investice. Je určen na poruchy oprav domů, snížení energetické náročnosti budov , modernizaci bytových jader i opravy společných prostor.

Dalších 600 milionů Kč mohou žádat byty z měst, které mají zpracovány Integrovaný plán rozvoje měst.z EU.

V případě zpracování kvalitního energeticky úsporného projektu tak vlastně úvěr je delší, než ekonomická návratnost investice.

Aurtor: Ing. Pavel Sýkora, energetický auditor
Zdroj: www.kodek.cz

Související články:
Zateplení bytovky za sparty a pivo měsíčně

 


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

 Nový panel je jen pro panelové domy ?  - Autor: bydlič z bytovky 12. 1. 2013
 Lze považovat dvojdomek za dům z pohledu tohoto  - Autor: Dotazy:  13. 1. 2013
 je to na panelové i nepanelové domy - Autor: Ing. Sýkora 15. 1. 2013
 60 % dotace na bytovky ve vlastnictví obce - Autor: Ing. Pavel Sýkora 27. 2. 2013

     bydleti.cz


Životní styl