Dřevoplynový krb, kamna

Dřevoplynový krb, kamna

Kategorie: TEPLO DOMOVA

Výhody dřevoplynu jsou jasné na první pohled. Šetří čas na obsluhu krbu, nebo kamen. Díky vysoce účinnému spalování šetří výrazně vaši kapsu a přírodu.Topení v běžném krbu známe všichni. Plno prachu, pořád přikládat, pořád otvírat dveře krbu, upravovat polohu polen, hlídat krb,…To vše u dřevoplynového krbu odpadá. Prostě do krbu dáte půlmetrové poleno měkkého dřeva a to tam vydrží až 6 hodin. Nebo tvrdého dřeva a to vydrží až 12 hodin.  To je „safra“ rozdíl, ve srovnání s běžným krbem. Ale to není vše. Dřevoplynový krb má účinnost přes 80 %. Sníží Vám spotřebu paliva o 30 – 40 %. A to už je velmi zajímavé.

 

Schválně píši dřevoplynový krb. Správně se nazývá krb se sekundárním spalováním. Což ovšem mnozí prodejci všelijakých kamen a krbů využívají „k matení davů.“   I prodejci značkových  drahých  kamen vám budou tvrdit – máme terciární spalování. Ve skuteční se jedná o přisávání vzduchu do plamene, nikoliv o klasický dřevoplyn.

 

Ani prodejci, kteří dřevoplynové krby a kamna mají na prodejně, o tom moc neví. Moc vám neporadí. Poskytují vám spíše marketingové informace, než technické.

 

„Technická informace není zadarmo: Technická informace je drahá“, říká Ing. Kovacs, majitel fabriky na výrobu podlahového vytápění.

 

Dřevoplynový kotel znáte. Jeho hlavní nevýhodou je malá životnost a obtížná regulovatelnost. Což u dřevoplynového krbu není. Je litinový, s mohutnou vyzdívkou. Litina vydrží desítky let. 

 

Pokud si pořídíte dřevoplynová kamna, ještě na nich můžete vařit. Je pravda, že investice je sice vyšší, než běžný krb, nebo běžná kamna. Úspora paliva a času se Vám vrátí za 1 – 3 roky.  Dnes nejde o to kupovat laciný krb. Ale mít levné teplo. Krb kupujete jen jednou. Palivo budete platit do smrti.

 

Drevoplynovy-krb-008.jpg

Auror: Ing. Sýkora Pavel

Zdroj: www.kodek.cz


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

 Lze k tomuto krbu dát komínový - Autor: ju 10. 2. 2009
 Komínový teplovodní výměník k  - Autor: Ing. Sykora 10. 2. 2009
 Dřevoplynový krb, kamna - Autor: vs. 18. 3. 2009
 nejmenší krby jsou od 36 000,- Kč včetně - Autor: Ing. Sýkora 28. 9. 2011
 drevoplynovy krb - Autor: 1 3. 1. 2012
 Video: Dobrý den, výkony jsou různé, 11 kW  - Autor: Ing. Pavel Sýkora 19. 5. 2012

     bydleti.cz


Životní styl