Zázrak jménem křemelina

Zázrak jménem křemelina

Kategorie: RADY A NÁPADY

Křemelina coby prostředek pro podporu lidského zdraví je zatím poněkud opomíjená a zůstává ve stínu jiných „super“ potravin a látek. Je to však nezasloužená pozice, jelikož křemelina má neuvěřitelné a prokazatelně příznivé účinky na celou řadu funkcí našeho těla.Křemelina je v podstatě látka tvořená jednobuněčnými mořskými či sladkovodními řasami a jejich křemičitými schránkami, které vznikaly v průběhu milionů let. Jednou z hlavních účinných látek křemeliny je oxid křemičitý, který je zdrojem minerálu křemíku – nesmírně důležitého pro naše zdraví, ale stále opomíjeného.

Proč ve formě křemeliny?

Říkáte si, že křemík si můžete doplnit v různých podobách – tak proč zrovna křemelina? Velkou roli v pozitivním působení na organismus totiž hrají právě samotné mikroskopické schránky řas, respektive jejich struktura.

Zatímco křemík působí zejména na zdraví a kvalitu kostí, zubů, kloubů, chrupavek, vaziv, dásní, kůže a vlasů – v podobě křemeliny se přidává také zásadní prospěch pro trávicí soustavu. Konzumace křemeliny dokáže čistit a detoxikovat střeva od parazitů, bakterií, hub, těžkých kovů či toxických látek, a navíc hrubá struktura schránek čistí stěny střev od hlenu a nánosu.

Křemelina

Pojďme si to shrnout…

Křemelina (tedy druhy vhodné pro konzumaci) dokáže s naším tělem a zdravím divy. Mezi ověřené účinky patří zejména:

  • Podpora trávení a detoxikace střev
  • Zlepšení kvality pleti, vlasů i nehtů
  • Posílení imunity
  • Snížení pocitů únavy a malátnosti
  • Zlepšení stavu chrupavek, kloubů a kostí
  • Příznivé účinky na nervovou soustavu
  • Podpora krevního oběhu a stavu cév, prevence srdečních onemocnění atd.

Křemelina navíc může pomoci nejen vám, ale i vašim zvířecím mazlíčkům. Je vhodná pro jejich odčervení a podporuje jejich pohybový aparát.

Zdroj: Vitatrend.cz

 

Související články:

Křemelina - čím přispívá našemu zdraví?

Křemelina – úžasný zdroj přírodního křemíku

Křemelina pro detoxikaci organismu


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

     bydleti.cz


Životní styl