Je silikon vhodný pro sprchové kouty?

Je silikon vhodný pro sprchové kouty?

Kategorie: RADY A NÁPADY

Sprchových koutů je dnes na trhu obrovské množství. Co udělat, aby silikonový tmel v koupelně neplesnivěl. Pokud si vyberete ten moderní, s plytkou vaničkou, může to být váš životní problém. Vyráběly se již před 8 lety, jako moderní, vyrábí se i dnes. Plytkou vaničku musíte doizolovat ke stěně. Nejčastěji silikonem. A to bývá problém. Silikon do koupelny nebrat. Není silikonový tmel, který by v koupelně neplesnivěl. A to celkem rychle. Do 2 měsíců, pokud nemáte rekuperaci vzduchu – řízené větrání.

Plesnivý silikonový tmel

A každé dva měsíce vyšťourat černý tmel (plesnivý) a znovu vše přetmelit, vás během několika let určitě přestane bavit.

Co s tím?

Použít sprchové kouty, nemoderní, s hlubokou vaničkou. Nebo použít vyzděné vaničky koutů. Pokud již máte plytkou vaničku, použijte samolepící lištu do sprchových koutů.

Sprchový kout

Co náhradní díly u sprchových koutů?

Náhradní díly u sprchových koutů jsou problém. Pokud budete chtít koupit to nejmenší sklo, do sprchového koutu, bude mít cenu 2/3 kompletního sprchového koutu. Pokud jej vůbec seženete. Sami zaměstnanci koupelnových studií říkají: " Výrobci nejpozději do 6 let od výroby upraví rozměry minimálně o 3 mm, tedy náhradní díl již neseženete".

No, něco na tom asi bude. Tedy, Silikon nebrat.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

 A sprchovací kouty rovnou 2 ?  - Autor: Jon kypur 16. 7. 2017

     bydleti.cz


Životní styl