Fotonávod pro používání olejové lazury

Fotonávod pro používání olejové lazury

Kategorie: ÚDRŽBA

Po celý rok na dřevo v exteriéru působí řada povětrnostních vlivů - voda, mráz a UV záření. Pokud je dřevo vystaveno přímému slunci, životnost je nižší, než na méně exponovaných místech. Rozumnou volbou pro jejich ochranu představují penetrační lazury, které navíc zvýrazní kresbu dřevěného povrchu. Správný postup práce můžete odkoukat v našem krátkém návodu.PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020 - doporučený postup pro exteriéry

Profi olejová lazura O1020 je penetrační jednovrstvá lazura s vysokou sušinou. Vysoký obsah pevných látek zajišťuje nejen vysokou penetraci do dřeva již při nanesení pouze jediné vrstvy, ale i vysokou odolnost proti povětrnosti. Profi olejová lazura O1020 je určena k nátěrům dřeva, dřevovláknitých desek a podobných porézních materiálů na bázi dřeva, pro exteriérové i interiérové použití. Profi olejová lazura O1020 je určena především pro dřevěné plochy a konstrukční prvky dřevěných staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty a pergoly ve venkovním prostředí s přímým vlivem povětrnosti.

Profi olejová lazura O1020 se nanáší štětcem nebo válečkem na připravený podklad (čistý, zbavený zbytků pryskyřic, případně upravený broušením). Způsob přípravy podkladu má vliv nejen na konečný vzhled upraveného povrchu, ale i na dobu ochrany dřeva.

Nátěr nových dřevěných podkladů

1. Pro zvýšení ochrany proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu dřevo nejdříve napusťte přípravkem LIGNOSTOP HOBBY V1042. Přípravek se ředí vodou podle pokynů uvedených na obalu výrobku. Nanášíme štětcem nebo válečkem.

Profi olejová lazura

2. Natřete vrstvu profi olejové lazury O1020 v požadovaném odstínu. Lazuru před použitím důkladně rozmíchejte, ale již neřeďte. Lazura se nanášejte štětcem nebo válečkem. Naneste takové množství, aby na povrchu zůstala souvislá vrstva lazury, která se do cca 1 hod z větší části vsákne do podkladu. Pokud je dřevo příliš porézní nebo vysušené (lazura se příliš rychle vpila do podkladu), naneste po 24 hodinách další vrstvu.

Profi olejová lazura

3. Nejdříve 1 hod po nanesení setřete z povrchu nevsáklé množství lazury. Získáte tím nejen lepší vzhled, ale současně uhladíte povrch dřeva, protože při nátěru mají vlákna dřeva schopnost vyplavat na povrch a vytvořit tak po zaschnutí drsný povrch.

Profi olejová lazura

Nátěr dřevěných podkladů se starým nátěrem – renovace

1. Při renovacích starých nátěrů je nutné nejdříve pečlivě připravit povrch dřeva. Hrubé nečistoty a odlupující staré zbytky nátěrů odstraňte ocelovým kartáčem.

Profi olejová lazura - renovace

2. Pokud chcete získat hladký vzhled povrchu, přebruste ještě brusným papírem č. 120 – 180.

Profi olejová lazura

3. Další postup je shodný s postupem nátěru pro nový dřevěný podklad.
- napuštění podkladu
- nátěr lazurou
- setření nevsáklého množství a uhlazení povrchu

 

 


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

     bydleti.cz


Životní styl