Zahraní traktor: vyplatí se koupit ho v bazaru?

Zahraní traktor: vyplatí se koupit ho v bazaru?

Kategorie: ZAHRADA

Rozhlížíte se po zahradním traktoru a přemýšlíte, zda je dobrý nápad vybrat model, který už před vámi někdo používal, a ušetřit tak pár tisíc? Pojďte se s námi podívat na klady a zápory, které vám přinese nákup této zahradní techniky z bazaru. Dejte pozor na skryté vady

Zahradní traktor není levná záležitost, takže na koupi použitého modelu ušetříte několik tisícovek. Rozmyslete si ale, zda do takové koupě půjdete. Mnoho zahradních traktorů z bazaru má nějakou skrytou vadu, která na první pohled nemusí být patrná.

Tip: Abyste závadu odhalili dříve než po několika naježděných hodinách, vezměte s sebou do bazaru zkušeného odborníka, nebo se s ním o koupi alespoň poraďte. V případě poruchy motoru nebo hydropřevodovky se totiž může snadno stát, že vás bazarový model vyjde na více peněz než nový zahradní traktor.

Nezaměřujte se pouze na cenu

Pokud budete vybírat pouze podle ceny, je možné, že si domů přivezete traktor, který nezvládne terén na vaší zahradě. V případě, že plánujete sekat nenáročnou plochu s okrasným trávníkem, nemusíte být tak obezřetní. Jestli ale zahradní traktor pořizujete na svažitý, členitý nebo hrbolatý terén, je dobré sledovat hned několik prvků, které sekání usnadní.

Tip: I ojeté zahradní traktory obvykle nejdou pod určitou pořizovací sumu. Pohybuje se cena pod 35 000 Kč? Ptejte se, jaká byla původní cena, proč je traktor takto levný a nedejte se odbýt neuspokojivou odpovědí.

Vysoká tráva vyžaduje dvouválcový motor

Nenechte se ukolébat řečmi prodejce o tom, že i v náročných podmínkách postačí jednoválcový motor. Takový motor má totiž nižší točivý moment, a tak pravděpodobně nezvládne posekat hustou, vlhkou nebo vysokou trávu. Kvalitní zahradní traktor s dvouválcovým motorem navíc potěší delší životností.

Máte právě naopak krátký anglický trávník, který udržujete na velké ploše? Pohlídejte volné zavěšení žacího stroje. V kombinaci s anti-skalpovacími kolečky umístěnými dole na sekačce budete mít jistotu, že traktor při sekání nesedře trávník a že nože sekačky zůstanou nepoškozené.

Správný výkon zajistí bezproblémové sekání

I když se snažíte ušetřit, dbejte při nákupu také na výkon. Pamatujte, že čím větší zahrada a náročnější terén, tím větší byste měli zvolit záběr sekačky a také výkon. Záběru 92 až 105 cm odpovídá výkon 12 až 17 koňských sil, záběru většímu než 105 cm odpovídá výkon 15 až 18 koňských sil a záběru až 120 cm sedí výkon 18 až 24 koňských sil.

Vychytávky, které si poradí v obtížném terénu

A jaké prvky ještě sledovat u ojetého zahradního traktoru? Možností je spousta. Mezi ty žádané patří malý poloměr otáčení pro snadné manévrování kolem stromů nebo záhonů, převodovka, pohon všech čtyř kol nebo možnost připojit za traktor další příslušenství, jako je například mulčovač, vozík, válec či provzdušňovač trávníku.

Zahraní traktor: vyplatí se koupit ho v bazaru


Štítkyfacebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.

     bydleti.cz


Životní styl