Co byste měli vědět o hypotéce na refinancování

Co byste měli vědět o hypotéce na refinancování

Kategorie: FINANCE A BYDLENÍ

Blíží se konec fixace Vaší hypotéky a nemáte ještě zkušenosti s jejím refinancováním? V tom případě jsme právě pro Vás připravili dnešní článek, ve kterém se budeme věnovat právě problematice refinancování hypotéky.Takže, tady jsou….

1. Refinancováním se stále dá ušetřit

Definitivně pryč jsou zřejmě ty doby, kdy si banky svých stávajících klientů nevážily a na konci fixace úrokové sazby jim nabízely výrazně horší podmínky. To však neznamená, že se refinancováním nedá ušetřit, dá! I když, rozdíl už není tak velký… Konkrétní úsporu si můžete spočítat například v hypoteční kalkulačce na portálu www.penizenavic.cz.

2. Je nutná spolupráce stávající banky

Abyste mohli refinancovat k jiné bance, je nutná spolupráce banky, u které máte hypotéku nyní. K refinancování budete totiž potřebovat vyčíslení dlužné částky v době konce fixace úrokové sazby a potvrzení, že se stávající banka vzdá svého zástavního práva v případě refinancování.

Hladší je tato spolupráce v případě, že máte hypotéku u banky s velkou pobočkovou sítí. U internetových a „polo-internetových“ bank se můžete stát obětí systému, kdy bude vše trvat déle, než byste potřebovali.

3. Žádná velká administrativa

Pokud máte k dispozici odhad ceny nemovitosti, jež Vám zhotovovala banka v době vyřizování hypotéky, které není starší 7 let, nebudete muset při refinancování zhotovovat odhad nový. Dále, jestliže jste svůj současný úvěr spláceli řádně a včas, nebude po Vás nová banka vyžadovat potvrzení o příjmech. Tedy za předpokladu, že splátka nové hypotéky není výrazně vyšší, než splátka hypotéky staré.

Rada na závěr

Byť i český trh s hypotékami prošel v uplynulých letech mnoha změnami, jedna věc se nezměnila. A to, že je stále vhodné řešit refinancování hypotéky s nezávislým hypotečním specialistou, který Vám spočítá, ke které bance (a jestli vůbec) je vhodné refinancovat a zajistí za Vás veškerou komunikaci s bankou (v ideálním případě můžete žádost o hypotéku i samotnou úvěrovou smlouvu podepsat přímo v kanceláři hypotečního specialisty). Využít přitom můžete například služeb hypotečních specialistů spolupracujících s již zmíněným webem www.penizenavic.cz, stačí, když vyplníte kontaktní formulář na tomto webu, následně se Vám ozve místně příslušný hypoteční specialista, který Vás procesem refinancování hypotéky provede.
 facebook  Doporuč přátelům


Vaše názory

  K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor.